Informace pro vyplutí

 

DOPORUČUJEME UZAVŘÍT POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH A PŘÍPADNĚ ÚRAZOVÉ PŘIPOJIŠTĚNÍ V TERMÍNU CELÉHO REKREAČNÍHO POBYTU VČETNĚ CESTY. ( cca. 20 – 30 Kč/den )

Co vzít na jachtu: spacák, prostěradlo, plavky, pláštěnku – vhodná je dvoudílná (kalhoty + kabát), vodě odolné boty se světlou podrážkou na pohyb po jachtě, ručník. Dále věci na běžné nošení: košile, kalhoty, kraťasy, ponožky, trička, teplé spodní prádlo, šusťákovou nebo teplákovou soupravu, svetr, bundu.

CESTOVNÍ PAS – vhodné mít při sobě a ne v batohu.
ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ – řidiči pro případ střídání za volantem.
 
Fotoaparát případně kameru.
Peníze : lze vyměnit již v ČR ( Česká spořitelna ).
Množství peněz je individuální volbou každého námořníka. Doporučujeme mít u sebe alespoň 100 - 300,-EUR.

S ohledem na možnou individuální dopravu některých jedinců upozorňujeme řidiče na mýtné (Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, resp. tunely v Rakousku) a dálniční známku pro průjezd Rakouskem.  Další výdaje jsou vždy podobné. Platí se za vystavení dokladů, kotvení, vodu a naftu do jachty (cca. 20 - 40,-EUR na osobu, dle lokality).

Jídlo na cestu, oblíbené pití, opalovací krém (ochranný faktor alespoň 12-15), mýdlo, šampon, kartáček a pastu na zuby, toaletní papír, atd.

Vybavení lodi bývá vždy téměř stejné : talíře, hrnky, skleničky, příbory, lžíce, hrnce, pánve, misky, plynový vařič (někdy s troubou).